Praktycznie każdy przedsiębiorca stara się znaleźć coraz to nowsze sposoby na usprawnienie prowadzonej działalności. Bardzo często o osiągnięciu wysokich zysków decydują drobne czynniki, o których na pierwszy rzut oka nie mamy pojęcia. To właśnie w celu ich odkrycia przedsiębiorcy decydują się na przeprowadzenie różnych form audytu.

Czym dokładnie jest audyt podatkowy?

Audyt podatkowy to tylko jeden z rodzajów kontroli w firmie, który dotyczy sprawdzania prawidłowości podatkowych rozliczeń. Pozwala nam to również zdiagnozować i wyeliminować nieprawidłowości oraz ewentualne ryzyka podatkowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Niewiele osób wie, że audyt podatkowy jest narzędziem optymalizacji podatkowych obciążeń. Daje on przedsiębiorcy realną możliwość poprawienia aktualnego wyniku finansowego. Audyt podatkowy najczęściej obejmuje tytuły budżetowych zobowiązań, obszary działalności, konkretne zdarzenia gospodarcze oraz operacje. Bardzo często zakres tej kontroli zależeć będzie od aktualnych oczekiwań danego przedsiębiorcy i sugestii stawianych przez ekspertów.

Zalety podatkowego audytu

Audyt podatkowy przeprowadzany przez zewnętrzną firmę to naprawdę rzetelna i obiektywna ocena działalności danego przedsiębiorstwa. Ekspert spoza naszej firmy nie będzie miał powodów, aby ukrywać pojawiające się nieprawidłowości w działaniu całej jednostki. Audyt podatkowy przeprowadzany jest przez osobę, która posiada bogate doświadczenie oraz szeroki zakres wiedzy. Z pewnością audytor wyda bardzo profesjonalną opinię na temat przeprowadzonej kontroli. Wskaże między innymi obszary podatkowe, w których można poprawić funkcjonowanie danej jednostki i osiągnąć wysoki zysk.